Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

HN Brno - prodejna hudebních nástrojů v Brně.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Nezanedbávejte čištění koberců

Mnoho lidí si to vůbec neuvědomuje, ale nejvíce nečistot v domácnosti nenajdete na záchodě. Naopak jsou na místech, která považujete za nejvíce čistá, proto se jen málokdy věnujete jejich pečlivému úklidu a čištění. Řeč je tedy hlavně o kobercích. V koberci se velmi jednoduše usazují zbytky jídla, nápojů, prachu, nečistot z venku, a proto jsou pak domovem mnoha mikroorganismů. Je tedy potřeba koberec nečistot zbavovat, čehož můžeme z části docílit pravidelným vysáváním. Bohužel ani to mnohdy nestačí. Existuje však metoda, která nás dokáže špíny a bakterií zbavit. Na pomoc si však musíme povolat profesionální firmu, která má s čištěním bohaté zkušenosti, ale hlavně potřebné vybavení v podobě kvalitních čisticích prostředků a moderních přístrojů. Téměř každá úklidová firma provádí také hloubkové čištění koberců mokrou metodou, díky které se dá dosáhnout maximálního efektu. Nejen však, že odstraní veškeré nečistoty, ale zároveň prodlouží život vašemu koberci, který bude rázem vypadat jako nový.

Jak často této služby využívat? Uvádí se, že je vhodné provádět toto čištění alespoň jednou ročně. Pokud však máte malé děti nebo domácí mazlíčky je doporučeno obrátit se na profesionály i třikrát do roka.  Během roku pak nezapomínejte na vysávání koberců minimálně jednou za týden a snažte se dodržovat pravidla, která zajistí, že se koberec neušpiní tak rychle. Například po příchodu do domu z venku se vždy přezujte a převlečte, k čištění bot používejte rohožky, rozlité jídlo a pití vždy co nejrychleji utřete, po zaschnutí se totiž může stát, že se fleku již nezbavíte.

Na pomoc s čištěním koberců si můžete povolat některou z brněnských firem, z nichž se řada zabývá také úklidovými službami po celém Brně, ale i jeho okolí.