Články & návody

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Jak si zajistit internet na chatu?

Zjistěte si pokrytí

Pokud máte chatu, chatičku nebo rozlehlejší chalupu, určitě se tam snažíte trávit co nejvíce času, odpočívat a užívat si víkend bez starostí. Ale i na chatě nejspíš chcete vědět, co se ve světě děje, jak se mají vaši přátelé, kde je co nového. Bez internetu už dokáže žít jen málokdo. Nemluvě o tom, že leckdo ho potřebuje i ke své práci a někteří podnikatelé si nemohou dovolit být mimo dosah byť i jen přes víkend. Takže internet na chatě je pro ně nutností. Než ho ale začněte řešit, zjistěte si pokrytí internetem ve vaší oblasti.

Je to velmi snadné. Buď si na internetu s předstihem najděte mapu pokrytí internetem, jíž poskytuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. A nebo si můžete stáhnout mobilní aplikaci NetTest, jíž provozuje Český telekomunikační úřad a která uživatele informuje o aktuální kvalitě přístupu k internetu.

Hotspot

Nechcete si na chatě nechávat dělat pevné připojení k internetu, protože tam nejste tak často, abyste ho využili naplno? Za připojení je totiž nutné platit pravidelné měsíční poplatky – a pokud na chatě býváte málo, nevyplatí se vám to. Proto je dobré využít mobilní data. Pokud potřebujete pracovat na notebooku, můžete si v mobilním telefonu vytvořit hotspot a připojit se k němu ze svého notebooku. Díky tomu můžete naplno pracovat, a to až do vyčerpání limitu dat ve svém paušálu.

Pokud zjistíte, že dat potřebujete více, není problém spojit se s vaším mobilním operátorem a požádat o navýšení množství dat – za to samozřejmě zaplatíte, ale budete je mít obratem k dispozici.

Wi-Fi

Jsou poblíž vaší chaty další chatky? Je pravděpodobné, že někdo ze sousedů bude mít pevný internet a router, takže bude mít k dispozici Wi-Fi. Pokud jsou chatky blízko u sebe a je u vás dobrý signál od této sítě, je výhodné zajít za dotyčným sousedem a dohodnout se s ním, jestli by se s vámi za určitý měsíční poplatek nepodělil o svou síť. Pokud máte dobré vztahy, nemusel by to být problém – a vy budete mít nejlepší možné i levné připojení.

Data na den

Poslední možností je zajistit si internet v mobilu, který třeba nemáte, ale operátor vám ho nabízí formou balíčku. Takový balíček může být aktivovaný třeba na 24 hodin, což vám na víkend na chatě plně postačí. A přes hotspot si pak můžete připojení nasdílet do notebooku či tabletu. To je ještě levnější řešení, nepotřebujete se doprošovat sousedů a jste samostatní.

Přečtěte si také Kam si zajít na masáž a jaké jsou nejlepší nebo Balík do zahraničí nemusí být problém

Fotografie