Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Domácí relaxace aneb jak si pořádně odpočinout

Relax v obýváku

Relaxace nemusí být drahá ani nijak komplikovaná. Dokonale odpočinout si můžete i doma v obýváku. Třeba nad dobrou knížkou, u kvalitního seriálu nebo při poslechu oblíbené kapely nebo zpěváka či zpěvačky. Chvíle osamotě, v klidu, bez stresu, bez nutnosti něco dělat, to je přesně to, co naše tělo i naše psychika potřebuje. Stačí pár minut a budete se cítit odpočinutější, svěžejší, budete mít chuť pokračovat dál a budete zase plní energie a schopni lépe se soustředit na práci i další úkoly.

Siesta

V zemích jižní Evropy je běžné, že v čase po obědě nastává takzvaná siesta. Neboli že lidé odpočívají. Klidně zavřou obchod, přeruší práci v kanceláři a dají si na hodinu „šlofíka“. Ve střední Evropě jde o něco naprosto nepředstavitelného, ale faktem je, že tyto národy zvyklé odpočívat pak zase preferují práci déle do večera a užijí si svůj den naplno i poté. Takže pokud máte tu možnost a rádi si občas polenošíte, zaveďte si svou osobní poobědovou siestu. A budete po ní jako znovuzrození.

Relax v koupelně

Jste po celém dni tak zničení, že na nějaké čtení knížky nemáte nejmenší pomyšlení? V tom případě relaxujte tak, jak po vás vaše tělo žádá – napusťte si vanu, přidejte koupelovou sůl nebo pěnu, pusťte si relaxační hudbu a naložte se do příjemně teplé vody. Takový večerní relax dokáže zahnat stres, uklidnit vás a příjemně vás ukolébá, aby se vám poté lépe usínalo.

Odpočinek s přáteli

Chcete si odpočinout, ale samota není nic pro vás? Pozvěte kamarádku na kávu, ať už k sobě domů nebo zajděte do kavárny. Popovídáte si, vypijete chutný nápoj a hned se na svět budete dívat přívětivěji. Svěřit se se svými starostmi a vypovídat se je někdy to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Totéž můžete ostatně udělat i nad sklenkou vína, kdy se také příjemně uvolníte a pochopíte, že svět jde dál a nemusíte se s tím stresovat.

Pobyt v přírodě

Procházka v přírodě vás dokáže nabít neskutečným množstvím energie. Zvlášť pokud jdete do přírody, do lesa nebo někam do odlehlejších míst. Plíce dostanou nový přísun kyslíku, krev se okysličí a mozek začne lépe fungovat. Zmizí starosti, psychika se srovná a uklidníte se. Z procházky se vrátíte jako znovuzrození.

Pokud chcete kromě relaxace udělat také něco pro svou fyzičku, můžete zvolit rychlejší chůzi. Nebo běh či jízdu na kole. I to je pro někoho způsob, jak relaxovat, odpočinout si a nabrat nové síly. Tak proč se sportu bránit, když je v mnoha ohledech tak přínosný?

Přečtěte si také Kam si zajít na masáž a jaké jsou nejlepší nebo Dětské skupiny jsou šancí pro rodiče

Fotografie