Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Procvičujte mozek – učte se jazyky

Globalizovaný svět

V dnešním globalizovaném světě je schopnost mluvit více než jedním jazykem stále důležitější. Zvlášť pokud je vaším rodným jazykem čeština – s tou se totiž kromě našeho státu nikde příliš nedomluvíte.

Pokud rádi cestujete, hledáte práci v mezinárodní firmě nebo v zahraničí, plánujete studium v jiné zemi nebo se prostě chcete zdokonalit v jazykových dovednostech, je výhodné začít se učit nějaký jazyk. Existují přitom jazyky, s nimiž se domluvíte skoro po celém světě – a pak takové, do kterých se třeba na první pohled (nebo poslech) zamilujete a toužíte naučit se je bez ohledu na to, jak málo jsou ve světě používané.

Angličtina

Angličtina je nejrozšířenějším jazykem na světě. Je to úřední jazyk mnoha zemí. Používá se ve  Spojených státech amerických, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a nespočtu dalších států – zejména jde o členské země Commonwealthu. Využívá se také v mezinárodních organizacích jako je OSN a Evropská unie. Dorozumíte se s ní prakticky všude na světě a vždy najdete někoho, kdo vám bude rozumět. Umět anglicky vám může i v tuzemsku otevřít dveře k mnoha pracovním příležitostem, a to nejen v odvětvích jako obchod a turismus. Angličtina je dnes vyžadována u drtivé většiny pracovních míst.

Španělština

Španělština je druhým nejrozšířenějším jazykem na světě, a to po již zmíněné angličtině. Jde o oficiální jazyk více než 20 zemí, takže by bylo naivní myslet si, že se s ní domluvíte jen ve Španělsku. Je jazykem Mexika, Argentiny, Kolumbie a de facto všech jihoamerických států (kromě Brazílie, kde vládne portugalština – ale i v Brazílii se španělsky snadno domluvíte).

Mluvit španělsky je užitečné nejen pro cestování, ale tento jazyk se vám bude hodit třeba také pro práci v mezinárodních organizacích a při obchodování s mnoha zeměmi, kde se španělsky mluví. Pokud tedy tušíte, že španělštinu využijete, pusťte se do jejího studia – není totiž nijak závratně složitá.

Francouzština

Francouzština bývala považována za jazyk intelektuálů a má v sobě určité kouzlo a šarm. Ale není to jednoduchý jazyk na naučení. Pokud ji ovšem ovládnete, všichni kolem váš budou žasnout a tiše závidět. Faktem navíc je, že se nejedná jen o jazyk používaný ve Francii, ale díky koloniální minulosti evropských zemí se s ní docela dobře domluvíte ve zhuba třicítce zemí. A je i jedním z úředních jazyků Evropské unie.

Mluvit francouzsky může být užitečné pro práci v oblastech jako kultura, umění, obchod nebo gastronomie. Pokud vás láká diplomacie, politika nebo žurnalistika, také se vyplatí znát ji, protože jde o jazyk hojně používaný v diplomatických kruzích a mezinárodních organizacích.

Arabština

Dalším zajímavým, ale pro Evropany docela složitým jazykem, je arabština. Arabský, respektive muslimský, svět získává na významu a do budoucna se může vyplatit znát ji. Domluvíte se s ní v Egyptě, Saúdské Arábii nebo Sýrii. Mluvit arabsky se hodí také v mezinárodním obchodě, politice, turismu nebo i pokud se zajímáte o vzdělávání.

Přečtěte si také Služby jazykových agentur nabízí stále více možností nebo Pracujte rychle a efektivně po kvalitní síti.

Fotografie