Články & návody

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Balík do zahraničí nemusí být problém

Zvolte si kurýra

Na českém trhu působí velké množství kurýrních společností, které se zaměřují na rozvoz balíků. Ať už je to státní Česká pošta s její Balíkovnou nebo různé soukromé společnosti, jedno mají společné – nabízejí vám dopravu balíků nejen po tuzemsku, ale i do zahraničí. Ovšem lokality jejich působení se liší. Proto pokud chcete poslat zásilku do jiné země, nejprve se zaměřte na to, jestli kurýrní společnost, jíž jste si vybrali, do této země balíky vozí. Nemusí tomu totiž tak být. Ale co se týká našich sousedních států nebo obecně střední Evropy, je to zpravidla zcela bez problémů. I dovoz po Evropě bývá součástí nabídky většiny z nich. Horší už to bývá, pokud chcete něco poslat na jiný kontinent.

Porovnávejte

Chcete poslat balík do zahraničí a nevíte, jakého dopravce si vybrat? Nejlepší radou je otevřít si webové stránky těch nejznámějších (a tedy relativně nejspolehlivějších) a porovnat jejich nabídky. Váš balík si změřte a zvažte a podle toho hledejte, přes jakou společnost se vám to vyplatí nejvíc. Jejich ceníky se totiž mohou výrazně lišit, někde mají váhová omezení pro balíky, jinde si připlatíte za větší rozměry. Takže se skutečně vyplatí promyslet si, přes koho balík pošlete.

Jak na to?

Máte vybráno? V tom případě je nejlepší postupovat podle návodu na webových stránkách dopravce. Každý z nich ho tam má. A u většiny je možné už s předstihem vyplnit webový formulář, do něhož uvedete osobní a kontaktní údaje na vás, na adresáta a údaje o balíku (zejména rozměry a váhu). Pak si ještě zvolíte, zda chcete balík pojistit a na jakou částku. Následně vyberete, jakým způsobem hodláte balík odeslat, respektive předat kurýrovi. Většina soukromých dopravců nabízí možnost vyzvednutí si balíku ve smluvený čas na vámi uvedené adrese. Ale stejně tak ho můžete sami odvézt a odevzdat na adresu centrály společnosti, odkud už pak balík bude putovat do světa.

Pozor na clo

Pokud nemáte zkušenosti s posíláním balíků do zahraničí nebo s jejich objednáváním z jiných zemí, může vás zaskočit otázka cla. Nebo to, že v případě objednaného balíku se může tato zásilka i na dlouhé týdny zaseknout na celnici. Proto je potřeba zjistit si, jestli se vámi vybrané země týká celní povinnost, jak vysoké clo je třeba uhradit – a vše si s předstihem zajistit přes Celní správu. Díky tomu bude balík bez problémů proclen a pofrčí na adresu, kde je očekáván.

Přečtěte si také Kam si zajít na masáž a jaké jsou nejlepší nebo Domácí relaxace aneb jak si pořádně odpočinout.

Fotografie