Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

HN Brno - prodejna hudebních nástrojů v Brně.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Hlídání dětí od au-pair je čím dál žádanější

Agentury zajistí hlídání

Moderní pojetí chůvy se liší od toho klasického, jak ho známe z filmů a románů. Existují přímo agentury zaměřené na hledání slečen a paní na hlídání dětí. Tyto agentury všechny budoucí hlídačky pečlivě prověřují a dohlížejí na to, aby svou práci odváděly dobře, aby na ně bylo spolehnutí, aby měly pozitivní vztah k dětem.

Kdo využije služeb podobné hlídací agentury, většinou není zklamán. A pozitivní zprávou je, že agentur zaměřených na hlídání dětí přibývá, takže rodiče nemusí mít strach, že na ně žádná chůva nezbude.

Hlídání od cizích babiček

Další alternativou je sehnat si přímo babičku na hlídání. A nejde rozhodně o vlastní babičku vašeho dítěte. Je mezi námi totiž mnoho opuštěných seniorů, mezi nimiž rozhodně převažují ženy. Tyto babičky se cítí samy, ale život ještě nechtějí vzdát, hledají nějaký jeho smysl – a zároveň jsou stále ještě dostatečně aktivní a fyzicky i psychicky zdatné, aby se dokázaly postarat o děti.

Proto vznikla i forma hlídání dětí, kdy se chůvou stává takováto seniorka, pro kterou je to spíš radost než jen přivýdělek. K dítěti si snadno udělá vztah, naváže s ním pouto a brzy ho bere skoro jako vlastní vnouče. Může ho ledacos nového naučit a svým vyprávěním z vlastního života mu může i rozšířit obzory.

Studentka na hlídání

Mnohem rozšířenější je ale hlídání dětí od mladých slečen. To jsou typické au-pair. Ostatně, au-pair programy fungují i v zahraničí a právě studentky velmi často vyrážejí do jiného státu, aby si díky přivýdělku ve formě hlídání dětí zlepšily i své jazykové schopnosti.

V Česku děti zpravidla hlídají české studentky, ale není až takový problém najít i cizinku, která vaše dítko přiučí třeba i cizí jazyk.

Výhodou takových mladých au-pair je, že jsou aktivní, mají mnoho kreativních nápadů, spolupráce s dětmi je baví a užívají si ji. I když ještě vlastní děti ani rodinu nemají, je to i pro ně skvělý trénink do budoucna a k dítěti mnohdy také velmi citově přilnou a mají ho rády.

Další pomoc s domácností

Výhodou najmutí au-pair či babičky na hlídání je i to, že vám mohou pomoci s domácností, mohou dítěti připravit svačinu i večeři, uklidit spolu s ním jeho pokojíček, pomoci mu s domácími úkoly. Půjdou s ním na procházku, vyzvednou ho ze školy či družiny, odvedou na mimoškolní kroužek. Rozsah jejich služeb je poměrně velký a je jen na vzájemné dohodě, co vše budete požadovat. Zadarmo to nebude, ale většina hlídaček je ochotna dělat i nadstavbové činnosti.

Pozor na bezpečnost

Sháníte-li někoho na hlídání vašeho dítěte, ať už odpoledne nebo večer, není složité někoho takového přes vhodného prostředníka (nebo přes inzerát) najít. Měli byste si ale vždy dávat pozor na bezpečnostní rizika a hledat někoho skutečně prověřeného, kdo se může prokázat jasnými referencemi a pozitivním hodnocení od předchozích klientů.

Přečtěte si u nás také text Víno z Moravy nebo Pohodlná a slušivá móda pro nejmenší od různých značek na jednom místě.

Fotografie