Články & návody

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Výplně vrásek

S přibývajícími lety, přibývají i změny na našem těle. Nejvíce znatelné změny se projevuji na kůži, která ztrácí pružnost a začínají se objevovat nevzhledné vrásky. Nejprve vyskočí kolem očí, na čele, později kolem úst a následují vrásky na krku a dekoltu. Pokud čtete toto a říkáte si, že je to váš případ a jste z vrásek nešťastní, čtěte dále. Vrásek se dá jednoduše zbavit a stárnutí pokožky řešit.

Dobré je, pokusit se vráskám předcházet. Častěji se tvoří u lidí, kteří kouří. Dalším faktorem přispívajícím k tvorbě vrásek je nepřiměřené opalování. U obou dvou případů dochází k vysušení kůže, která ztrácí svoji přirozenou elasticitu. Bohužel ale také hormonální vlivy, které nejdou ovlivnit, přispívají k tvorbě nevzhledných vrásek. Též časté stahování mimických svalů ovlivňuje jejich vznik, a to především kolem úst a očí. Ke zbavení se těchto mimických vrásek se nejčastěji používá botulotoxin, který vyřadí mimické svaly a vrásky se netvoří. Jako výplně vrásek způsobených ochablou pokožkou obličeje se poté používají buď vlastní tuk nebo kyselina hyaluronová. Stejně tak se tyto materiály používají jako výplně rtů. Výplň vlastním tukem má spoustu výhod. Pro tělo příjemce je to přirozený materiál, který tělo zná, a tudíž nedochází k negativním reakcím na něj.

Samotný zákrok není nijak složitý a minimálně bolestivý. Ke znecitlivění se používá umrtvovací krém nebo se umrtví injekčně ošetřovaná část. V případě vyplnění vrásek tukem, se nejdříve odebere tuk podobně jako u liposukce z několika míst na těle, a to převážně z břicha, stehen nebo hýždí. Následně se tuk poupraví ve zkumavce a injekčně se aplikuje do ošetřované oblasti. Stejně tak probíhá aplikace botulotoxinu nebo kyseliny hyaluronové. Výsledek na sobě spatříte ihned, tento efekt není napořád, ale je dlouhotrvající.

Po aplikaci se můžete ihned vrátit do práce, ošetření vás nijak neomezuje. Pouze je doporučeno se vyhýbat pár dní nadměrnému teplu a chladu, konzumaci alkoholu a velké fyzické aktivitě. V místě aplikace se může objevit mírný otok a zarudnutí, čeho se není potřeba děsit.

Samozřejmě po aplikaci se mohou objevit výjimečné komplikace. Z nich lze zmínit asymetrie na jedné a druhé polovině obličeje, výjimečně alergické reakce na výplň, zánět nebo změna citlivosti v místě redukovaných vrásek.

Jestliže byste se i vy chtěli zbavit svých nevzhledných vrásek, nebojte se kontaktovat Plastickou chirurgii paní doktorky Šárky Stiborové působící v Brně. Paní doktorka má spoustu spokojených klientů, jejich recenze můžete nalézt na webových stránkách www.plastika-stiborova.cz. Stejně tak zde najdete veškeré informace o klinice, cenu zákroků a také samozřejmě kontakt pro spojení s paní doktorkou.

Fotografie