Články & návody

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

FoodART agency s.r.o.cateringové služby Praha.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Znáte pojištění odpovědnosti zaměstnance? Přečtěte si, kdy se vám může hodit

V rámci pracovněprávního vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem může velice snadno dojít k situaci, kdy zaměstnanec způsobí škodu. Takové situace jsou samozřejmě nepříjemné, nelze je dopředu ve všech případech předvídat a rozhodně je nemůžete nikdy zcela vyloučit. Díky současným pojišťovacím produktům na trhu však není problém se na takové škody pojistit, přičemž důležité je také zvážit míru rizika, které je spojeno s konkrétním zaměstnancem.

Jakou má zaměstnanec odpovědnost?

Každé pojištění by se mělo vyplatit. To znamená, že je potřeba zvolit pojistný produkt tak, aby odpovídal rizikům, která by měla taková pojistka krýt. U zaměstnance je důležitá míra odpovědnosti, je také důležité znát, jaká jsou rizika spojená s vykonáváním činnosti konkrétního zaměstnance. Dobře to má řešena například pojišťovna ERGO, kde najdete hned několik kategorií podle rizika spojeného s činností konkrétních zaměstnanců. Už základní pojištění, které je vhodné pro většinu zaměstnanců, obsahuje:

  • Široký rozsah pojistné ochrany
  • Nízkou spoluúčast z možností volby
  • Celosvětovou platnost bez příplatku

Z hlediska pojištění zaměstnance je vhodné, aby pojištění sjednal zaměstnavatel, který může získat i množstevní slevu. To samozřejmě v případě, kdy pojistí zaměstnanců více současně. Zaměstnanec si může ale pojistku sjednat také sám.

Vyšší varianty pojištění pro řidiče nebo obsluhu stroje

Pokud jsme výše hovořili o důležitosti posoudit míru rizika u konkrétního zaměstnance, tak takovým příkladem s vyšším rizikem mohou být například řidiči nebo lidé obsluhující stroje. U zmiňované ERGO pojišťovny se u pojištění odpovědnosti z výkonu povolání nabízí vyšší varianty pojištění v podobě pojistky Řidič a Řidič PLUS. Jedná se o pojistky vhodné například pro zaměstnance, kteří využívají služební vůz. Varianta PLUS je potom určena těm zaměstnancům, kteří využívají služební vůz také pro soukromé účely.

Fotografie