Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

HN Brno - prodejna hudebních nástrojů v Brně.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Vyplatí se stěhování svépomocí?

Stěhování je obvykle spojeno s rozporuplnými pocity, které kombinují radost z přesunu na lepší místo a starosti s přemístěním všech věcí. Při stěhování vždy vyvstává celá řada otázek, ale jednou z hlavních je, jestli se obrátit na stěhovací firmu, nebo jestli stěhovat svépomocí.

Pokud je k dispozici prostorná dodávka a hrst přátel ochotných podat pomocnu ruku, je často zbytečné uvažovat o stěhovací firmě. Bohužel ne vždy je to pravda a své o tom vědí lidé, kteří si amatérským stěhováním poničili drahý nábytek nebo elektroniku. Stěhování patří v naší zemi k nejlevnějším službám a pokud plánujete stěhování, máme pro vás pár tipů, které vám pomohou vyřešit otázku výběru stěhovacích firem.

Cena

Ne každá stěhovací firma má jasně daný ceník, obzváště iformace jako „od 500 Kč“ by měly být jasným signálem, že si firma může účtovat skryté poplatky navíc. Mezi nimi může být účtovaný poplatek za každý kilometr, stěhovací pmocník navíc nebo i pomoc s balením. Před využitám stěhovací služby je vhodné domluvit se na pevné ceně nebo se obrátit na firmu, které disponuje kompletním a přehledným ceníkem.

Kvalita a služy navíc

Cena bývá pro většinu lidí jedním z hlavních kritérií výběru a kvůli ní se často zapomene na to nejdůležitější, čímž je kvalita stěhování. Kvalitní stěhovací firmy dokáží nabídnout ochranu nábytku obalovým materiálem, který zajistí, že při přepravě nedojde k poškrábání. Často se stěhováním souvisí i demontáž nábytku a zapojení/odpojení spotřebičů. Mezi stěhovacími firmami jsou velké rozdíly a cena by rozhodně neměla být jeiným kritériem výběru.

Pojištění

V rámci stěhování se často přesouvají i velmi nákladné předměty, mezi kterými může být i krehká kuchyňská linka, drahý starožitný nábytek, těžká televize, piáno či spotřebiče. Nehoda není náhoda a pokud se běem stěhování nějaká věc rozbije, nemusí se vám dostat žádné kompenzace.Stěhovací firma by měla být plně pojištění a tato informace by pro vás měla být důležitá pokaždé, když chcete  stěhovat jakýkoliv dražší předmět.

Zapůjčení vlastního vozu

Jednou z možností levného stěhování je i zapůjčení vlastního stěhovacího vozu. Tato možnost může znamenat výraznou úsporu, celodenní zapůjčení prostorných dodávek je levné a v porovnání, s využitím stěhovací firmy, může znamenat velkou úsporu. Celé stěhování tak bude ve vaší režii a vy se nemusíte bát.