Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

HN Brno - prodejna hudebních nástrojů v Brně.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Víte, jak vybrat realitní kancelář?

Pokud se naskytne možnost prodat nemovitost, nabízí se hned několik možností, jak ji prodat. Lze se do prodeje pustit svépomocí nebo tento úkol svěřit do rukou realitní kanceláře. Realitní kanceláře jsou jedním z nejrozšířenějších českých byznysů a počet realitních makléřů v Čechách je v počtech desítek tisíc.

Ne každý se může pochlubit kladnými zkušenostmi s realitními makléři a mnoho lidí si k nim vytvořilo dokonce i odpor. Důvodem je vysoká neprofesionalita amatérských makléřů a pofidérních realitních kanceláří, kterých je na trhu opravdu mnoho. I přes jejich vysoký počet je možné najít vhodnou kancelář pro prodej nemovitosti a my si představíme několik tipů, jak takovou kancelář vybrat.

Doporučení

Nejjednodušší metodou je zeptat se svých přítel a příbuzných na zkušenosti s realitními kancelářemi. Pokud takovou zkušenost mají, mohou se s ní svěřit a poradit ideálního adepta, u kterého můžete začít. Dejte ovšem pozor, aby vám jen nedali kontakty na své přítele, kteří se realitami zabývají.

Kontrola na internetu

Před samotným kontaktováním kanceláře je vhodné shlédnout její webové stránky. Pokud kancelář ani stránky nemá, nestojí vám za námahu ji kontaktovat. Kromě webových stránek je potřeba ověřit si její IČO, každá kancelář by ho měla mít uvedené. Zjistíte tak, jestli opravdu existuje. Vhodné je také shlédnout její reference na internetu, ale neměly by být směrodatné, protože mohou být falešné. Kvalitní realitní kancelář poznáte i podle toho, že je v Asociaci realitních kanceláří.

Konzultace a návštěva

Realitní kancelář je vhodné navštívit vždy osobně, ověříte si tak, že se nejedná o člověka, který podniká z tepla domova a reality má jako přivýdělek. Pokud budete nejprve s makléřem mluvit přes telefon, poslouchejte jeho reakce, pokud vám bude slibovat, že se vaše nemovitost prodá, aniž by ji spatřil, telefon zavěste. To samé se týká ceny, pokud makléř určí cenu nemovitosti, kterou neviděl, jedná se o nedůvěryhodného člověka.

Vystupování a otázky

Při osobní konzultaci sledujte vystupování makléře a zeptejte se ho na výši provize a způsob inzerování. Výši provize si ověřte u více kanceláří, aby byl pro vás prodej výhodný. Na tyto otázky by vám měl jednoduše a konkrétně odpovědět. Zeptejte se ho na vše, co vás zajímá. Pokud vás bude nutit do podpisu smlouvy, odmítněte ho.

Vyřizování

Ověřování dokumentů a vyřizování záležitostí na úřadech je prací makléře, nikoliv vaší. Nenechte se tedy dotlačit k tomu, abyste tyto záležitosti dělali vy. U kanceláře vždy dbejte, aby byly její konzultace zdarma, pokud jsou placené, nejde jim o povětšinou klienty, ale o peníze.