Články & návody

Firmy pro Vás

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Korg.cz - MIDI kontroléry skladem.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Vakuové sáčky na potraviny -  vhodné pro balení všech druhů potravin.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Hubení štěnic Praha - profesionální hubení štěnic se zárukou.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Hodinový manžel Brno - zajistíme údržbu ve Vašem domě, domácnosti a zahradě.

Jak si zajistit SEO služby

SEO, nebo-li optimalizace pro internetové vyhledávače, je služba, jejíž cílem je dostat internetové stránky na nejlepší možná místa ve vyhledávání na konkrétní klíčová slova. Tato služba zažila v posledních letech mnoho změn, jelikož se možnosti optimalizace stále mění. SEO poskytovatelů je na trhu velké množství a pokud je zapotřebí, aby byl web opravdu úspěšný, měl by se vybrat poskytovatel, který dokáže dodržet postup, jaký si ukážeme. 

Analýza ON page

Analýza ON page faktorů webu odhalí jeho základní nedostatky. Měla by prozradit, jestli má web správnou strukturu a jestli je optimalizován na vhodná klíčová slova. Dále by se měly odhalit HTML chyby, hierarchie nadpisů, množství textu, nastavení indexace a další případné nedostatky. Pokud se nedostatky zjistí, mělo by se začít s jejich napravením.

Analýza klíčových slov

Samotná analýza klíčových slov se dělá proto, aby se našla vhodná klíčová slova, na která se web bude optimalizovat. Zpravidla se vybírají nejhledanější slova, která se týkají oboru, na který je web zaměřený. Výjimkou není ani hledání longtailových výrazů, které mají menší konkurenci a jsou snadněji dosažitelné.

Analýza OFF page

Základem OFF page SEO je rozšiřování zpětných odkazů na cizích doménách. Rozšiřování by mělo být prováděno takovým způsobem, který je v souladu s přirozeným příbytkem odkazů a nezpůsobí webu penalizaci a tím i ztrátu aktuálních pozic. Analýza by se měla týkat linkovacího profilu webu. Z něho lze vyčíst mnoho informací, zejména to, jak pravidelný byl přírůstek zpětných odkazů a v jakém byl množství. Na základě toho se může naplánovat další rozšiřování odkazů.

SEO plán

Následně by měl následovat plán pro optimalizaci. SEO není jednorázový proces, ale naopak, mělo by se jednat o pravidelnou činnost, která bude prováděna za účelem dosažení kýžených pozic. Ze SEO plánu by měly být evidentní cíle, jakých by měl web dosáhnout. Součástí plánu by měl být i finanční odhad, aby objednávající mohl mít představu, kolik peněz ho dosažení potřebných pozic bude stát. Mýtus o garanci pozic je potřeba brát s nadhledem. Střízlivým řešením je určení budgetu, který bude investován do kvalitní optimalizace. 

Reporting

Nezbytnou součástí SEO jsou reporty, které poskytovatel posílá objednavateli. Reporty by měly být podklady, které ukazují veškeré provedené práce. Rovněž by měly ukazovat, jaké výsledky přinesly práce pro samotný web. Postupy jednotlivých SEO poskytovatelů se často liší, ale jejich cíl by měl být stejný, posunout web na lepší pozice ve vyhledávání.