Články & návody

Daňová kancelář s.r.o. Brno - vedení podvojného účetnictví a daňové evidence pro firmy všech velikostí

Klempířství Dambor Brno - klempířské a pokrývačské práce pro zákazníky z Brna a okolí.

Zámkař Hanák - zámečnické práce Brno a okolí.

S.B. Comp. spol. s r.o. - kotvy do betonu značky MUNGO.

Rekvalifikační kurzy Brno - databáze rekvalifikačních i obecných kurzů.

DŘEVOTRADING s.r.o.prodej euro palet Brno.

Spedice Brno Joppa Logistics s.r.o - komplexní služby v oblasti spedice.

Dentální hygiena Brno - prevence onemocnění dutiny ústní.

Otevírání aut Brno - otevření auta bez klíčů. Nonstop.

Kancelářské stoly na míru - vyrábíme kancelářský nábytek na míru.

Pronájem montážní plošiny Brno - MT Pracovní plošiny.

Flexamiauto.cz - repasovaná turbodmychadla i nové turbodmychadla pro všechny typy vozů.

MKM Jazyková škola Brno - kvalitní výuka jazyků v centru Brna.

HN Brno - prodejna hudebních nástrojů v Brně.

Havenets s.r.o. - servis datových sítí v Praze a okolí.

Snubní prsteny

Snubní prsteny jsou jedna z mála věcí, které vám skutečně zůstanou po svatbě. Každý den společného života vám připomenou ten jedinečný svatební den. I když budete na jiném místě, odloučeni třeba i dlouhé měsíce, pohled na ten kroužek z drahého kovu vyvolá vzpomínky na první manželský polibek, tanec, svatební oslavu a všechny společné dny v manželském svazku. Proto byste výběru snubních prstenů měli věnovat zvýšené úsilí. Nejen po stránce designové, ale především z hlediska materiálu. Každá doba má své best sellery. Historicky za sebou v oboru tvorby snubních prstenů máme dobu zlatou, stříbrnou, ocelovou, dřevěnou i tetovanou.

Mezi stálice prověřené staletími však patří jednoznačně zlato. Proč? Protože je to jedna z mála komodit, jejíž hodnota neklesá. Tedy investice do snubních prstenů se vám časem zhodnocuje. Jistě, o to až tak nejde, svatba je přece romantická a emotivní záležitost. V dávných dobách však byla hodnota snubního prstenu zárukou solventnosti ženicha. S prstýnkem z trávy by žádný zamilovaný mládenec u rodičů své milé neuspěl..

Zlato je symbolem bohatství, avšak nejen materiálního. Proniklo i do milostného slovníku. Kdo z nás neoslovil alespoň jednou svůj protějšek „Zlato“? Takové oslovení vyjadřuje, že je nám dotyčný drahý a milý. Zlato má trvalou hodnotu. Po chemické stránce je to poměrně netečný kov, který nereaguje ani se zředěnými kyselinami a zásadami. Tedy když se rozhodnete pro zlaté prsteny, nemusíte se o ně bát. Časem sice jejich lesk zajde běžným opotřebením, zkušený klenotník si s tím však hravě poradí a vrátí jim zašlou slávu raz dva.

Zlato už není jen žluté. Existuje více barevných variant. Žluté zlato je po chemické stránce téměř ryzí kov. Příměsi v něm neslouží k obalamucení zákazníka, ale ke zvýšení tvrdosti kovu, jelikož samotné zlato je poměrně měkké a náchylné k pokroucení. Je to teplý odstín, který se hodí ke všem barevným typům, je to nestárnoucí klasika. Určitě se nemusíte bát, že prsteny ze žlutého zlata budou působit zastarale. Spojení tradičního materiálu a módního designu vás příjemně překvapí.

Bílé zlato obsahuje příměsi bílé barvy, například platinu či stříbro. Je velice elegantní, jemné a decentní. Doporučujeme ho spíše světlým typům.

Červenému zlatu propůjčuje barvu měď. Výrazná barva se hodí pro sebevědomé typy. Červeným zlatem byste si měli být skutečně jisti, neboť je netradiční a může se časem okoukat.

Šikovný klenotník vám udělá prsten i z kombinace dvou či více barev zlata. Takové kousky jsou velmi elegantní a hlavně jedinečné. Vymyslet si můžete prakticky cokoli. Tři barevné proužky spletené v copánek. Barevné akcenty po obvodu prstenu nebo naopak proužky na kratší straně. Různé ornamenty nebo velmi neotřelé řešení – vnitřní i vnější vrstva z odlišných barev vzácného kovu.

Ať už je vaše vyvolené „zlato“ jakékoli barvy, dejte při společném výběru snubních prstenů šanci tomuto tradičnímu materiálu. Budete spokojeni.

Fotografie